Sunbrella Kumaş

Sunbrella, dış mekan mobilyaları için en uygun kumaşları üreten markalardan biri olup dayanıklılığı ve renk korumasıyla tanınır. Güneş ışınlarına ve hava koşullarına karşı dirençli kumaşlar sunar. 1960’larda, pamuktan çok daha uzun ömürlü bir gölgelik kanvası yaratma amacıyla ilk üretimlerine başladılar. Zamanla ürün çeşitliliğini geliştirerek yeni kumaşlar ve teknolojiler geliştirdiler. Bahçe mobilyaları, iç mekan mobilyaları, perdeler, tekneler ve daha fazlası için özel olarak tasarlanmış kumaşlar ve teknolojiler üretmeye devam ettiler. Her bir metrelik Sunbrella kumaşı, maksimum verimlilikle üretilmiş Ar-Ge çalışmalarının bir ürünüdür. Sunbrella kumaşı, tasarım detaylarına özel olarak odaklanarak üretilir ve her mekanda yıllarca dayanacak sağlam performans özellikleriyle öne çıkar. Bu teknoloji ve kalite, kumaşın bakımını da kolaylaştırır.

Sunbrella Tarihi

Sunbrella, 140 yıla yakın bir geçmişi olan Glen Raven Inc. firmasının ana markasıdır. Aile, Sunbrella markasına güçlü bir değer etiği ve gururla bağlı olan ve yıllardır Glen Raven firmasında çalışan birçok çalışan içerir. Sunbrella, iş ortaklarını ve müşterilerini de bu aileye dahil olarak görür ve onların geri bildirimlerini ve taleplerini ciddiye alır.

Üretim

Sunbrella kumaşları dünya çapında tesislerde üretilmektedir. Ana üretim yerleri Güney Carolina, ABD’de bulunan 1 milyon metrekarelik bir tesistir. Güney Carolina tesisinde ISO 9001:2015 ve 14001:2015 sertifikalı bir üretim operasyonu, Ar-Ge merkezi ve test laboratuvarı bulunmaktadır. Bu tesis, Fransa ve Çin’deki tesislere malzeme sağlayarak dünya çapındaki müşterilere en üst seviye hizmeti sunmaktadır. Sunbrella kumaşı, bu üç tesiste de aynı standartlara göre üretilir ve dünyanın her köşesine ihtiyaç olduğunda teslim edilir. Türkiye’de ise Sunbrella firmasının resmi distribütörlüğünü İCA Home & Garden olarak üstlenmekten gurur duyuyoruz. Sunbrella, 30 yılı aşkın süredir endüstriyel atıklarını (iplik ve ambalajlar gibi) geri dönüştürmektedir. Bugün, Sunbrella’nın dünya genelindeki her üretim tesisi, çöp sahasına atık göndermemektedir.

Teknoloji

Ar-Ge departmanları, Sunbrella tekstil ürünleri için mümkün olanın ötesinde yeni teknolojileri gerçek kılmak için sürekli çaba göstermektedir. Sunbrella kumaşlarının dayanıklılığını iyileştirmek ve geliştirmek için çalışır. Bunun yanında, pazar ihtiyaçlarına uygun yeni tekstil tasarımları, yapıları ve uygulamaları için çözümler geliştirir ve böylece yüksek performans tekstillerine yönelik pazar ihtiyaçlarını karşılar.

Tasarım

Sunbrella tasarım ekibi, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da faaliyet göstermektedir. Bu deneyimli tekstil tasarımcılarından oluşan grup, çeşitli sektör deneyimlerine sahiptir ve stok hattı tasarımı, özel koleksiyonlar ve özel hattın geliştirilmesi konularında aktif rol oynamaktadır. Sunbrella tasarımcıları, trend bilgisi, tasarım analizi ve renk tahminleri toplamak için yoğun bir şekilde seyahat ederler ve bu bilgiyi üretim ortaklarıyla paylaşarak ev dekorasyonu, gölgelendirme trendleri ve marin kumaş tarzları konusunda piyasaya en son ürünleri sunarlar. Sunbrella tasarımcıları, tasarım trendlerine derin bir anlayış ve uzmanlıkla dayanarak ilham veren kumaşlar yaratmak için çalışırlar. Sunbrella, tek renkli dokumalardan karmaşık jakar, şönil, bukle, tweed, örgü gibi dokulara kadar geniş bir yelpaze sunar. Geniş tarz, renk ve dokuların seçimi, her zevke yüzlerce seçenek sunar, böylece herkes dekorasyondaki vizyonunu hayata geçirebilir.

Neden Sunbrella?

En yüksek kalite kumaş endüstrisinde bir öncü olarak Sunbrella, dayanıklılığı ve konforu insanların yaşadığı, çalıştığı ve eğlendiği yerlere getirmenin yeni yollarını sürekli olarak araştırır ve geliştirir. Sunbrella, en üstün konfor, renk koruma, temizlenebilirlik ve uzun süre dayanan güçle tamamlanan yüksek kaliteli performans ürünleri yaratmaya kararlıdır. Birçok firmanın kumaşları, Sunbrella kumaşların performansını “yeterince iyi” bir performans standardıyla taklit eder. Ancak bu ürünlerin hiçbiri Sunbrella’nın özel formülasyonunu, son teknoloji yeniliklerini ve geniş tarz ve dokularını sunmaz. Sunbrella kumaşı, en iyi konfor, renk koruma, temizlenebilirlik ve uzun süre dayanan güce sahip tam performans standartlarını sunar. Kumaşların hem güzel hem de fonksiyonel olması gerektiği inancıyla kurulan Sunbrella, müşterilerin ve tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılar ve herhangi bir ortamda yaşam anlarının keyfini çıkarmaları için üretim yapar. Sunbrella kumaşı, her mekan ve yer için gereken performans ve tasarıma sahiptir.

Sunbrella Konforu

Sunbrella performans kumaşlarıyla olağanüstü konfor ve eşsiz dayanıklılık beraber gelir. Üst seviye teknoloji ile üretilen bu kumaşlar, Sunbrella kumaşlarını dış mekanlar için yeterince dayanıklı, iç mekanlar için yumuşak ve rahat hale getirir. Sunbrella kumaşı, birçok farklı dokuma ve yüzey dokularını içerir. Ancak genel amaç: uzun süreli yumuşaklık ve konfor sağlamaktır. İpliklerinde her lifin yumuşaklığı ve dayanıklılığı dokunmuştur. Bu da Sunbrella kumaşlarını rahat mekanlar yaratmak için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Core™ Teknolojisi ile Renklendirme

Tüm Sunbrella kumaşları, Core™ teknolojisi ile üretilir. Bu özel işlem, her temel fiberin renk ve UV-stabilize pigmentler ile doldurulduğu anlamına gelir. Bir kez doldurulduktan sonra, özel fiber ipliklere dönüştürülür ve ardından uzun ömürlü performans kumaşları bu fiberlerle dokunur. Core™ teknolojisi, kumaşta her tondaki rengin yıllar boyu canlı kalmasını sağlar ve aşınma gibi dış etkilere maruz kaldıkça kumaşın dayanıklılığını ve bütünlüğünü korur. Sunbrella kumaşlar, %100 çözünür boyalı akrilikten üretilir. Lifler, renklendirilmiş ve UV-stabilize pigmentlerle doldurulmadan önce iplik haline getirilir, bu da pigmentin liflerin tamamına kadar yayılması ve zamanla renklerin solmaması anlamına gelir. Bu benzersiz süreç, Sunbrella performans kumaşlarını doğal olarak solmaya dayanıklı, UV koruyucu ve dayanıklı hale getirir. Bunun yanında temizlik, aşınma veya dış mekan etkilerine maruz kalınsa bile renk ve kumaşın kalitesini korur.

Dayanıklılık

Sunbrella kumaşı, uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Üretimde kullanılan lifler küflenmeye, leke ve neme karşı dirençlidir. Günlük hayattaki her koşula uzun süreli dayanacak şekilde test edilirler. Kumaşı ister oturma odanızda, ister bahçenizde, ister teknenizde kullanın; güneş, yağmur ve fırtınalara karşı güçlü kalacaktır. Herhangi bir tasarımınızda kullandığınız Sunbrella kumaşlar, uzun süre dayanacak kaliteye sahip olduğunu bilerek rahatlamanızı sağlayacaktır. Sunbrella kumaşların örgü destekli yapısı, kolay üretim sağlar ve şekil bozukluğunu önleyerek uzun vadeli konfor sağlamak için 4 yönlü esneme sunar. Bunun yanında -30°C’ye kadar düşük sıcaklıklara dayanıklıdırlar. Özellikle teknelerde yaşanan pembeleşme sorununa karşı Sunbrella kumaşlar 3 yıl garanti sağlar ve pembe lekelerle mücadelede benzersiz bir performans sunar. Bunun yanında normal renk atmasına karşı da 5 yıl garanti mevcuttur.

Bakım ve Koruma

Sunbrella, iş ortaklarının ve müşterilerinin kumaşları ile en iyi deneyimi yaşamalarını hedefler. GREENGUARD Gold ve OEKO-TEX® gibi temel güvenlik sertifikalarını elde etmek için test edilmiştir. Böylece kumaşlar zararlı maddeler içermez. Sunbrella kumaşların benzersiz dokusu, yüzeydeki kirleri durdurarak kolayca temizlenebilir. Bunun yanında lekelerden mükemmel koruma sağlar. Su bazlı bir çözücü, izopropil alkol veya aşındırıcı olmayan bir temizleyici ile bu kumaşları temizleyebilirsiniz. Yüzey hasarını önlemek için aşındırıcı bezler veya temizleyiciler kullanmayın. Temizlikte kullandığınız su soğuk ya da ılık olmalıdır. Sadece hava ile kurutun ve bu kumaşlara asla ısı uygulamayın. Daha ayrıntılı temizlik talimatları için satın alma süreci sonrası bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sunbrella kumaş nefes alabilirlik

Nefes Alabilirlik

sunbrella kumaş küflenmeye dayanıklı

Küflenmeye Dayanıklı

sunbrella kumaş uv dayanıklılık

UV/Solma Direnci

sunbrella kumaş kolay bakım

Kolay Bakım