Mobilya ,dekorasyon dünyasına 1990 yılında dış mekan tekstil ürünleri ithalatı ile adım atan İCA Home & Garden dayanıklı dış mekan tekstil ürünlerinin büyük ilgi görmesinin ardından ürün yelpazesine bahçe mobilyaları ve aksesuarları da dahil ederek büyümesini sürdürmüştür.

1990 yılından itibaren  A ve A+ müşteri kitlesine hizmet veren İCA Home & Garden, mobilya sektöründe elit marka algısı ve luxury mağaza konsepti ile sektörde farklılaşarak üst grup perakende mağazacılığını oluşturmuştur.

Dünyanın önde gelen mobilya ve aksesuar markalarının Türkiye temsilciliğini yürüten İCA Home & Garden estetik bakış, kaliteli ürün, life style görsel sunum ve müşteri odaklı servis anlayışı ile farklılığını korumaktadır.

İCA Home & Garden bünyesinde bulunan home markalarından bazıları: RALPH LAUREN HOME (Amerika), JONATHAN CHARLES (Amerika) , LILLIAN AUGUST (Amerika), SELVA (İtalya), LIGNE ROSET (Fransa), STANLEY (Amerika), ASCENSION LATORRE (İspanya), KELLY HOPPEN HOME (İngiltere), LCI (İtalya).

İCA Home & Garden bünyesinde bulunan Garden markalarından bazıları: GLOSTER (İngitere), EMU (İtalya), FAST (İtalya), FIM (İtalya), SUNBRELLA (Amerika), LIRO (Almanya), WHITECRAFT (Amerika).

Türkiye de üst gelir gruplarına yönelik özel mağazalar ile yapılanan İCA, ilerleyen süreçte bünyesinde bulunan Home ve Garden markaları için de ayrı konsept mağaza projeleri gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.